Екскурсія до музею МВС України

24 квітня 2012 року учні 10-х класів нашої гімназії відвідали Музей МВС України, експозицію якого розміщено у приміщенні Національної академії внутрішніх справ України.

В музеї представлено матеріали про особливості діяльності української міліції після проголошення Україною незалежності. Численні фото, документи, речові матеріали ілюструють головні напрями роботи провідних департаментів МВС. Як приклад, в експозиції представлено зразки уніформи правоохоронців України різних підрозділів МВС, підбірку відзнак міністерства для нагородження правоохоронців, які відзначилися при виконанні службового обов'язку.

Цікавою є експозиція зали, у якій представлена криміналістика як наука, що розслідує злочини. Там показано проведення традиційних видів експертиз на основі безпосередніх об'єктів досліджень - найрізноманітніших видів холодної та вогнепальної зброї кримінального походження, куль, гільз, вибухових пристроїв, знарядь та пристосувань для виготовлення наркотичних засобів, фальсифікованих грошей, документів. Також були представлені різноманітні комплексні набори з необхідним інвентарем, так звані валізи експерта-криміналіста для мобільного та оперативного проведення експертизи.

Цікавою є зала спеціальної техніки ОВС. У ній представлені спеціальні технічні засоби, якими оснащені та споряджені ОВС України, що використовуються у боротьбі зі злочинністю при проведенні оперативно-технічних і пошукових заходів та спецоперацій. Також представлені засоби індивідуального захисту оперативних працівників міліції, активної оборони і забезпечення спецоперацій - вогнепальна зброя, зброя несмертельної дії активного впливу на правопорушників, засоби пошукової техніки - металошукачі, металодетектори, детектори вибухових речовин, поліграфи - комплекси психофізичних досліджень людини, засоби оперативного радіозв'язку (радіостанції різних типів, телефонні апарати зв'язку), засоби оглядово-візуального спостереження та фіксації зображень. Численні документно-речові комплекси розповідають про оперативно-розшукову роботу карного розшуку, підрозділів з боротьби з організованою та економічною злочинністю, профілактику та запобігання злочинам, припинення поширення незаконного обігу наркотиків та психотропних засобів. Матеріали конкретних кримінальних справ дають можливість прослідкувати, як проводиться пошук і фіксація фактичних даних про протиправні дії окремих осіб і груп для того, щоб припинити правопорушення та захистити інтереси суспільства і держави Окремий розділ експозиції розповідає про завдання і місце внутрішніх військ у системі МВС.

Побувавши в Музеї МВС України наші учні ознайомились з історією та сьогоденням органів внутрішніх справ, що є важливим для поліпшення іміджу та довіри до української міліції, утвердженню справедливого, чесного, неупередженого погляду на її діяльність.

на головну