День цивільного захисту

Згідно наказу гімназії від 04.04.2014 року №53 «Про підготовку та проведення Дня цивільного захисту у гімназії» у відповідності до плану підготовки з цивільного захисту в гімназії 18 квітня 2014 року проведено День цивільного захисту.

План проведення Дня цивільного захисту передбачав:

 • огляд сил і засобів цивільного захисту;
 • тренування невоєнізованих формувань ЦЗ;
 • проведення уроку цивільного захисту;
 • дії формувань цивільного захисту за сигналом тривоги.

Напередодні і в День цивільного захисту були проведені інструктажі та практичні заняття з формувань цивільного захисту, що дало можливість ще раз скоординувати дії підрозділів і провести термінову евакуацію за 4хвилини. З учнями початкової школи проведено роз'яснювальну роботу. Головними завданнями Дня цивільного захисту гімназії були: - удосконалення учасниками навчально-виховного процесу та працівниками гімназії теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій; - перевірку здатності учнів гімназії практично діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту, а також користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; - практичну перевірку реальності плану цивільного захисту гімназії в готовність до роботи за призначенням; - удосконалення практичних навичок керівного складу і органів управління ЦЗ гімназії в організації та проведенні заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу та працівників гімназії від наслідків НС.

У ході Дня цивільного захисту проведений комплекс наступних заходів:

 • Інструктивна нарада на тему: «Дії по захисту населення при надзвичайній ситуації природного і техногенного характеру».
 • Виховні години за тематикою, пов’язаною з питаннями цивільного захисту.
 • Військово-спортивна естафета, здача нормативів.
 • Вікторини в 1-4 класах.
 • Радіогазета «Знати й уміти».
 • Екскурсія 5-х класів до 3-ї пожежної частини Солом’янського району.
 • Виставка літератури з цивільного захисту, попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій.
 • Тренування з екстреної евакуації на випадок пожежі.

На всіх уроках з цивільної захисту вчителі слідкували за дотриманням санітарно-гігієнічних правил користування засобами індивідуального захисту. Під час екскурсії 5- х класів до пожежної частини учні ознайомилися з технікою та складними умовами праці пожежних. Завдяки докладній розповіді пожежних, п’ятикласники зрозуміли важливість їхньої роботи. Наприкінці екскурсії діти змогли посидіти в пожежних машинах та приміряти на себе костюми – відчути себе справжніми пожежними, які поспішають на допомогу. Ця екскурсія запам’ятається їм надовго. Проведені навчання виявили високий рівень відповідальності посадових осіб цивільного захисту з організації занять; достатній рівень підготовки особливого складу невоєнізованих формувань цивільного захисту до дій в умовах надзвичайної ситуації; чіткі дії педагогічних працівників з організованої евакуації учнів. Проведене тренування показало, що члени педагогічного і учнівського колективів обізнані з правилами дій в надзвичайних ситуаціях і можуть організовано евакуюватись у небезпечне місце. Усі учасники тренування суворо дотримувалися правил техніки безпеки.

на головну