Deutschland f?rs Gymnasium

У рамках проекту Гете-Інстітуту «Вивчаємо німецьку в Німеччині» 9 учнів нашої гімназії: Даніела Гайчук, Ігор Гайдук, Ігор Гетьман, Аліна Істомінова, Валерія Сірман, Катерина Пиндюра, Марія Биковець, Софія Костюкова – учні 7-Б та учениця 8-А класу – Анна Шевченко, під керівництвом учителя німецької мови, Олени Володимирівни Гайчук, мали змогу навчатися за програмою Goethe-Institut Frankfurt am Main в Німеччині з 25 травня по 1 червня 2014 року.

Програма орієнтована на дітей та молодь з усього світу, яким цікава міжнародна атмосфера, вивчення німецької мови у мовному середовищі та одночасно знайомство з країною. Франкфурт на Майні – п’яте за величиною місто у Німеччині, тому культурна програма наших учнів була дуже насичена. Учні побували в головному офісі Європейського Центрального Банку (ЄЦБ), де під час візиту дітям запропонували піднятися на 56-й поверх хмарочосу Main Tower, де обладнено оглядовий майданчик з панорамним оглядом всього міста-банкірів і гірського масиву Оденвальд. Під час візиту проходили зйомки сюжету погоди телеканалом hr1. Побачивши групу дітей з укранського прапорами, знімальна група ТК попросила дітей заспівати Український Національний Гімн. Таким чином наші учні потрапили в вечірній випуск новин німецького ТК hr1. hr-fernsehen - головний телевізійний канал Гессенській радіомовної корпорації, що віщає на території землі Гессен Федеративної Республіки Німеччина. («Hessisches Fernsehprogramm»).

Перлиною поїздки стало відвідування Будинку-Музею Йоганна Вольфганга фон Гете. Сімейне гніздо, де народився прославлений син Німеччини, де він написав свого відомого "Фауста" і не менше відоме "Страждання юного Вертера". Учні мали змогу відвідати Університет імені Йоганна Вольфганга фон Гете, заснований в 1914 році, та поруч з університетом Музей Зенкенберг (Senckenberg Naturmuseum), де знаходиться велике зібрання скелетів динозаврів, знахідки з кар’єру Мессель, мумія анаконди, велика колекція метеоритів і кристалів. Вражаючим для дітей став Музей Штедель (St?del Museum). Зібрання цього музею за важливістю можна порівнювати з колекціями паризького Лувру і нью-йоркського Метрополітен. Майже 3000 експонатів – полотен, скульптур, графічних робіт – охоплюють кілька епох у мистецтві Европи. Тут виставлені знамениті картини Рафаеля, Ботічеллі, Рембрандта, Лукаса Кранаха Старшого, Едгара Дега, сотні робіт Ян ван Ейка, Яна Вермеєра, Делакруа, Пікассо, Ренуара, Поля Сезана, Клода Моне, Едуарда Мане та інших художників. У колекції скульптур - роботи Родена, Лембрука, Джакометті. Передостанній день GI Frankfurt am Main для дітей організував поїздку до мальовничого міста на північному заході землі Баден-Вюртемберг – Гейдельберг (Heidelberg). Місто відоме своїм найдавнішим університетом Рупрехта-Карла, засн. 1386, (Ruprecht-Karls-Universit?t Heidelberg), Гейдельберзьким замком (Schloss Heidelberg) та німецьким музеєм аптечної справи (Deutsches-Apotheken-Museum), котрий знаходиться на території самого замка. Уперше в історичних документах замок Гейдельберг згадується в 1225 році.

У кожному музеї по завершенню візиту, дізнавшись, що діти з Києва, керівнику групи О.В. Гайчук люб'язно пропонували залишити запис для почесних гостей.

Учні, батьки та адміністрація нашої гімназії від душі дякують GI в Києві, GI Frankfurt am Main та Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні за підтримку в організації поїздки.

на головну